Hana Potměšilová

starostka města Hustopeče, zastupitelka Jihomoravského kraje

Do komunální politiky jsem vstoupila volbami v roce 1994. Když jsem byla v roce 2014 zvolena starostkou Hustopečí, „hlavního města mandlí“, měla jsem za sebou třicet let „kantoření“ na místním gymnáziu. Jsem absolventkou pedagogické fakulty v Brně a v Olomouci. Práce se studenty mě naplňovala, věnovala jsem jim spoustu volného času především v oblasti občanské angažovanosti. Založili jsme školní parlament, vydávali časopis, pořádali různé akce, participovali jsme na krajské i celostátní úrovni.


V politice jsem byla a zůstávám nestraníkem, kterému je bytostně vlastní pravicová humanistická a proevropská orientace. To byl také důvod, proč jsem přijala nabídku kandidovat za TOP 09 a následně za koalici SPOLU pro Moravu. Nejbližší je mi oblast školství a sociální politika. Za důležité považuji změnit přemýšlení učitelské i rodičovské veřejnosti o způsobu výuky, které je v mnoha ohledech stále zkostnatělé. Dialog, kritické myšlení, flexibilita, rozvoj silných stránek osobnosti proti memorování a zapisování.


Narodila jsem se v Hustopečích a jsem celý život velký patriot nejen svého rodného města, ale celé jižní Moravy. Miluji svůj kraj, jeho tradice, kulturu, pospolitost, tvořivost. Vyrůstala jsem v rodině vinaře, pozoruji, jak jde dopředu vinařství, nejen v technologiích, ale i v úrovni služeb a pohostinnosti.


Mám báječnou rodinu, skvělého manžela a tři dospělé děti, kteří mě podporují. Bydlíme ve společné domácnosti s mými starými rodiči, kteří už dnes vyžadují naši péči, a pomáháme také manželově mamince. Protože celý dosavadní profesní život stále něco učím, řeším, rozhoduji, plánuji, preferuji ve volném čase uklidňující práci na zahrádce. Na tu jsem pyšná. Ráda trávím volný čas při debatách s lidmi všech věkových kategorií, při řešení vědomostních kvízů nebo tematických her. Obohacuje mě to a těší. Společně s manželem máme rádi hudbu, která je naše celoživotní vášeň. Pro manžela především rocková hudba, já mám klasiku, jazz nebo rock a cimbálovku.


facebook

tel. 702 204 747

zadavatel: Spolu pro Moravu   zpracovatel: Burian Produkt, s.r.o.