Tomáš Třetina

starosta města Moravský Krumlov

Své místo v politice vidím v propojení mezi vedením měst a obcí a krajem a centrálními institucemi. Každý starosta, každá obec potřebuje pomoci s věcmi, které jsou nad její síly, a přesto jsou nezbytné. A někdy jsou i mimo možnosti a kompetence kraje, jako je například moderní železnice. Tady musíme společně prosazovat tuto prioritu u státu, který tratě vlastní. Vždyť zkrácení dnešní hodinové cesty z Moravského Krumlova do Brna na polovinu při jízdě v moderní elektrické soupravě by napomohlo jak k prosperitě našeho regionu, tak k menšímu počtu aut na silnicích.


Naším bohatstvím je půvabná krajina, jako stvořená pro cestovní ruch. Také proto město Moravský Krumlov koupilo zdejší zanedbaný zámek a postupně jej restauruje. Již letos by se měla právě sem vrátit slavná Slovanská epopej Alfonse Muchy a to nejenom díky pomoci Johna Muchy, vnuka slavného malíře, ale i díky velkorysému přístupu některých pražských politiků.


Jsem profesí kantor, o to více si uvědomuji, že potřebujeme jak dobré školy, tak dobré zázemí pro volný čas. Proto se aktivně a intenzivně věnuji práci s mládeží, zejména s fotbalisty. Spolu s FAČR a krajem realizujeme projekt na přímou podporu dětí a mládeže i finanční ohodnocení trenérů, kteří se jim věnují.


Jsem aktivní hudebník, hraji na dvanáctistrunnou kytaru v našem Townbandu. Mám rád dobré knihy a jak jinak, když jsem z vinařského kraje, i dobré víno.


facebook

telefon: 606 735 207

zadavatel: Spolu pro Moravu   zpracovatel: Burian Produkt, s.r.o.